Zaznacz stronę

Pierwszy w Polsce sklep internetowy z erotycznymi gadżetami dla małżeństw katolickich, Alkowa Małżeńska, działa w Bielsku – Białej i w niczym nie przypomina typowych sex-shopów.
Seks dla większości katolików zawsze był tematem tabu, zwłaszcza jeśli chodzi o dyskusję związaną z seksem przedmałżeńskim, czy też urozmaiceniem życia seksualnego. Według powszechnie panujących stereotypów, seks dla przyjemności zwykle kojarzy się źle, jest uznawany za grzech, a głównym zadaniem współżycia ma być prokreacja. Dla katolików tego rodzaju stereotypy są krzywdzące.
Tabu i zakłamanie związane z seksem stara się przełamywać małżeństwo, Izabela i Roman Kwiatkowscy z Bielska-Białej, które wspólnie prowadzi w sieci sklep z erotycznymi gadżetami. Właściciele, nie chcą, aby sklep nazywano sex-shopem. W tym miejscu stawia się na katolickie małżeństwa, proponując parom różne łóżkowe gadżety. Nie znajdziemy w nim typowego asortymentu, jakimi zwykle dysponują typowe sex shopy, jak kajdanki, pejcze, wibratory, czy pornograficzne filmy, zdjęcia i czasopisma. Mimo to zainteresowanie Alkową Małżeńską nie ustaje.
– Alkowa to sklep internetowy, który prowadzimy od około dwóch lat. Strona powstała z myślą o kochających się małżeństwach. Każda sfera życia wymaga pielęgnacji i rozwoju. Tak samo sfera seksualna małżonków wymaga zatroskania i przygotowania. Małżeństwo sakramentalne stanowi jedyne prawdziwe środowisko, w którym w pełni może rozwinąć się seksualność męża i żony – wyjaśnia Izabela Kwiatkowska, właścicielka sklepu.
Od ponad roku sklep cieszy się sporym zainteresowaniem, bielszczanie mają dużo zamówień, a zainteresowani asortymentem sklepu piszą nawet propozycje nowych gadżetów. – Klienci sami podsuwają pomysły, co do asortymentu, także twórczo krytykują jeżeli coś nie pasuje. Wraz z małżeństwami staramy się zbudować taką stronę, gdzie bez zażenowania można zakupić różne rzeczy pomagające we współżyciu seksualnym – dodaje właścicielka.

Książki i porady zamiast gazet dla dorosłych
W sklepie można znaleźć książki, audiobooki i magazyny, które mają pomagać małżeństwom w odkrywaniu i zrozumieniu życia seksualnego, które dla małżonków stanowi bardzo ważną sferę życia. – Owocem współżycia małżonków jest potomstwo. Aby tak mogło się dziać potrzebne są nowe wiadomości, stąd na stronie można zakupić książki mówiące o cyklu kobiecym, o seksualności małżeńskiej, o naprotechnologii, o teologii ciała przedstawionej przez Jana Pawła II – tłumaczy pani Izabela.
W sklepie znajdują się także pozycje autorstwa ojca Ksawerego Knotza, które jako jedne z pierwszych sygnalizowały przemiany w podejściu do spraw seksu u osób wierzących. Bestsellerami stały się książki takie jak „Seks jakiego nie znacie. Dla Małżonków kochających Boga” czy „Seks jest Boski, czyli erotyka katolika”.
Bielizna z koronki, zamiast wdzianek z lateksu
Małżeństwo z Bielska-Białej proponuje innym parom żele do masażu, bieliznę, a także specjalnie skomponowane „zestawy na miły wieczór”. Dla przykładu zestaw o nazwie Róża składa się z zapachowego olejku do masażu, miłosnych kości do gry i czarnej skąpej sukienki. – Asortyment sklepu to artykuły specjlanie wyselekcjonowane, ale takie, które w sypialni małżonków nie wykraczają poza ciało. Właśnie poprzez ciało wyrażamy miłość do współmałżonka. Jak najbardziej, to ciało ma być możliwie piękne także w akcie małżeńskim. Dlatego proponujemy romantyczne i seksowne komplety na miarę wrażliwości każdej pary małżonków. Dostępne są także, skonsultowane z ginekologiem suplementy diety, lubrykanty, które pomagają w różnych dolegliwościach oraz preparaty wspomagające płodność – wylicza pani Izabela. W jej sklepie nie ma co liczyć na łóżkowe „udziwnienia”. Alkowa Małżeńska nie przewiduje eksperymentowania z ciałem. Akt miłosny ma być traktowany jako czynność całkowicie naturalna i niewinna.

Jadalny stanik, czyli gadżety dla kochanków
Równie ważny w sypialni jest intymny nastrój, o czym właściciele sklepu tez nie zapominają. Najbardziej szalone gadżety, jakie można znaleźć w ich sklepie to stanik zrobiony z cukierków, czekoladowa farba, czy jadalne flamastry do malowania ciała o rożnych smakach.
– Ważna jest także sfera romantyczna, dlatego posiadamy także w ofercie zapachy eteryczne, kominki do aromaterapii, świece zapachowe i różne drobiazgi, np: świecące kości miłości. W naszym sklepie chcemy małżeństwom podsunąć pomysły jak uświetnić swoje współżycie seksualne pozostając w zgodzie z sumieniem, i jak stanowić dla siebie wzajemnie dar – dodaje właścicielka Alkowy.

Seks małżeński jest jak wino, im starszy tym lepszy
Małżonkowie z Bielska-Białej jednogłośnie przyznają, że o seksie małżeńskim trzeba mówić głośno i otwarcie. Dla osób wierzących sfera intymna nie powinna być tematem tabu. – Zależy nam na zmianie stereotypu, że seks małżeński to rutyna i nuda, a raczej na pokazaniu, że fascynacja współmałżonkiem przez lata wspólnego życia i współżycia to nieustanny rozwój, radość i tajemnica znana tylko żonie i mężowi. Seks małżeński jest jak wino, im starszy, tym lepsze. Współżycie jest przywilejem małżeństwa, z którego małżonkowie mogą czerpać i rozwijając się także w tym zakresie. Nasz Alkowa może dla niektórych będzie w tym pomocna – podsumowuje pani Izabela.
fot.: materiały promocyjne