Zdajesz prawko? Zmierz długość drążka skrzyni biegów

Jaka jest częstotliwość migania kierunkowskazu na minutę? Co stanie się w sytuacji, gdy bieżnik opon jest mniejszych niż 2 mm? Jaką długość powinien mieć drążek od skrzyni biegów? To tylko niektóre pytania z którymi muszą się zmierzyć osoby zdające egzamin na prawo jazdy. Czy na pewno potrzebne?

Nowe przepisy dotyczące szkolenia i egzaminowania kierowców budzą wiele kontrowersji. Od 19 stycznia, podczas egzaminu teoretycznego, przyszli kierowcy muszą odpowiedzieć na 32 spośród 1120 pytań. Przygotowały je dwie firmy - Instytut Transportu Samochodowego oraz Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Wprowadzenie nowej formuły miało przede wszystkim zmusić zdających do logicznego myślenia, a co z tym idzie - zwiększyć bezpieczeństwo na drodze. Co na ten temat myślą instruktorzy? - Weźmy pierwsze lepsze pytanie. „Od czego należy zacząć odpowietrzenie układu zasilania silnika o zapłonie samoczynnym?” Ja bym nie wiedział jak na to odpowiedzieć. Te pytania są wzięte żywcem z lat 70., kiedy wszyscy jeździli tymi samymi gratami i każdy mógł sobie autko naprawić sam. W testach pojawiały się zagadnienia z diagnostyki i mechaniki, które być może kiedyś były zasadne, ale teraz są zupełnie nie na miejscu. Przecież obecnie z niesprawnym samochodem każdy jedzie do serwisu. No chyba, że sam się na tym dobrze zna - mówi instruktor jednego z chorzowskich ośrodków szkolenia kierowców. - Ogólnie uważam, że zamysł jest dobry. Kiedyś niektórzy kursanci wkuwali pytania na pamięć i po miesiącu nic już z tego nie wiedzieli. Teraz naprawdę trzeba dobrze poznać przepisy ruchu drogowego. Nie zmienia to faktu, że niektóre pytania są do zmiany. Kto mierzy długość drążka biegów albo szerokość tablicy rejestracyjnej? - zastanawia się instruktor.

Aby zaliczyć egzamin teoretyczny trzeba uzyskać 68 punktów na 74 możliwe. Dla wielu może się to okazać niemożliwe. - No niestety poległem już na części teoretycznej. Dostałem pytanie dotyczące skutków nieszczelnego układu wydechowego. Wydaje mi się, że o takie rzeczy to można zapytać przyszłego mechanika, a nie kierowcę. Ja nie znam szczegółowej odpowiedzi. Nie wiem kto na to wpadł i w jaki sposób ta wiedza ma mnie przygotować do bezpiecznego prowadzenia samochodu – mówi Mikołaj, który po raz pierwszy przystąpił do egzaminu w ubiegłym tygodniu.

Nowa formuła przewiduje również zadania multimedialne. Na ekranie pojawia się 10-sekundowy filmik przedstawiający konkretną sytuację na drodze oraz pytanie. Egzaminowany ma 20 sekund na zapoznanie się z nim oraz 15 sekund na odpowiedź. Dodatkowo nie ma możliwości poprawienia błędnej odpowiedzi. - Nie podobają mi się niektóre elementy tych nowych egzaminów. To wygląda tak jakby na siłę chcieli utrudnić nam zdanie egzaminu i zedrzeć z nas jak najwięcej kasy – mówi Monika, która już niebawem do egzaminu teoretycznego przystąpi po raz trzeci.

To jednak nie koniec przeszkód. Tuż po wdrożeniu nowych przepisów dotyczących szkolenia i egzaminowania kierowców, zdający nie wiedzieli jak przygotować się do części teoretycznej. Zarówno ITS jak i PWPW początkowo nie zdecydowali się na upublicznienie żadnych z wymyślonych przez siebie pytań. Twórcy testów chcieli w ten sposób uniemożliwić ich bezmyślne „wkuwanie” przez osoby przygotowujące się do egzaminu. Przyszli kierowcy znaleźli jednak sposób na utajniony system egzaminacyjny, tworząc własną, internetową bazę pytań. Jedną z największych znajdziemy na Facebooku. - Strona została stworzona z myślą o wszystkich kursantach pragnących otrzymać dokument umożliwiający kierowanie pojazdem kategorii B. Wszyscy wiemy, że po zmianie formuły egzaminu na prawo jazdy nie ma bazy pytań z której moglibyśmy skorzystać przygotowując się do egzaminu teoretycznego. Prosimy o wysyłanie pytań z którymi spotkaliście się podczas egzaminu (...) dzięki temu stworzymy bazę pytań i ułatwimy zdawanie innym osobom. - czytamy na jednym z Facebook-owych fanpage-ów. Z pytaniami można się również zapoznać na forach internetowych, stronach poświęconych tematyce motoryzacyjnej lub stworzonych specjalnie dla osób przygotowujących się do egzaminu na prawo jazdy.

Zgodne z prawem twórcy pytań nie mają obowiązku ich ujawniać. Mimo to PWPW zdecydowało się na upublicznienie 10 proc. pytań, a ITS 50 proc. Na razie nie wiadomo jednak kiedy to nastąpi. Decyzja została ogłoszona w kwietniu, a pytań jak nie było tak nie ma. - Oni chyba zdali sobie sprawę, że popełnili głupstwo i teraz próbują to naprawić. Z tego co wiem pytania są modyfikowane i być może dopiero w późniejszym czasie dostaną je kursanci. Sami instruktorzy patrzą na to i im szczęka odpada. Niestety trzeba stwierdzić, że te pytania zostały stworzone przez ludzi niekompetentnych. Nie jestem w stanie pojąć jak to możliwe, że to zadanie powierzono dwóm prywatnym firmom - mówi instruktor jednego z katowickich ośrodków szkolenia kierowców.

Tuż po wprowadzeniu nowych przepisów w życie, liczba osób, którym udało się uporać z egzaminem teoretycznym spadła z ok. 90 do 10 proc. Ta statystyka stopniowo się poprawia, ale wciąż może budzić grozę. Obecnie egzamin teoretyczny zalicza ok. 20 proc. przystępujących do niego osób. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego sugerują, że może to być wina samych zdających. - Niektórzy mają duży problem ze zrozumieniem pytań i logicznym myśleniem. Myślę, że to też może być powodem tych fatalnych statystyk. Czy pytania rzeczywiście są trudne? Trudno to stwierdzić. Nie mamy możliwości ich opublikowania ani modyfikowania. Nie zostały one również upublicznione. Zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym. Ministerstwo Transportu zdecydowało, że pytania mają być takie, a nie inne. – mówi wicedyrektor katowickiego WORD – u.

Instruktorzy podkreślają, że pytania nie zawsze są właściwie skonstruowane, a część z nich nie jest niezbędna dla bezpiecznego prowadzenia pojazdów. Sugerują również, że tak niski odsetek osób, którym udaje się „zaliczyć” część teoretyczną wynika przede wszystkim z absurdalnych pytań. - Nie dziwię się, że w WORD-ie dają takie wymówki. Jakoś muszą się bronić. To przykre, ale jedyne co mogą teraz zrobić kursanci to pogodzić się z tą sytuacją i czekać aż pytania zostaną zmienione - mówi instruktor jednego z chorzowskich ośrodków szkolenia kierowców.

* Osoby, które zdecydowały się na udzielenie wypowiedzi na potrzeby artykułu zastrzegły swoją anonimowość.

Oto lista najbardziej niedorzecznych pytań, jakie można znaleźć w sieci.
- Jaką długość powinien mieć drążek od skrzyni biegów?
- Jakie wymiary powinna mieć tablica rejestracyjna jednorzędowa?
- Co się stanie, jeśli bieżnik opon jest mniejszy niż 2 mm?
- Czy na mokrej nawierzchni jest bardziej ślisko?
- Jaki dźwięk ma wydawać klakson?
- Co zrobić, kiedy w trakcie jazdy samochodem zaczyna boleć brzuch?
- Czy jeśli wyjmiemy koło zapasowe z bagażnika, to samochód będzie jechał szybciej?
- Od czego należy zacząć odpowietrzenie układu zasilania silnika o zapłonie samoczynnym?
- Czy gdy jeden kierunkowskaz nie działa, drugi pobiera więcej prądu?
- Co jest skutkiem nieszczelnego układu wydechowego samochodu?
- Czy dolna osłona silnika jest obowiązkowa w samochodzie osobowym?
- Czy po wyrwaniu zęba można prowadzić samochód?
- Jakiego kształtu światła odblaskowe tylne powinny znajdować się w samochodzie osobowym?
- Czy luz na kierownicy może być spowodowany wybitymi końcówkami drążków kierowniczych?
- Jaka jest częstotliwość migania kierunkowskazu na minutę?

Komentarze

- Jaką długość powinien mieć drążek od skrzyni biegów? WYSTARCZAJĄCĄ
- Jakie wymiary powinna mieć tablica rejestracyjna jednorzędowa? ZGODNĄ Z PRZEPISAMI
- Co się stanie, jeśli bieżnik opon jest mniejszy niż 2 mm? AUTO BĘDZIE MOGŁO DALEJ JECHAĆ
- Czy na mokrej nawierzchni jest bardziej ślisko? TAK
- Jaki dźwięk ma wydawać klakson? NIE-PRZERAŹLIWY
- Co zrobić, kiedy w trakcie jazdy samochodem zaczyna boleć brzuch? BYĆ CZUJNYM
- Czy jeśli wyjmiemy koło zapasowe z bagażnika, to samochód będzie jechał szybciej? TAK, JEŚLI BĘDZIEMY CHCIELI
- Od czego należy zacząć odpowietrzenie układu zasilania silnika o zapłonie samoczynnym? OD FILTRA
- Czy gdy jeden kierunkowskaz nie działa, drugi pobiera więcej prądu? NIE
- Co jest skutkiem nieszczelnego układu wydechowego samochodu? SPALINY POZA UKŁADEM
- Czy dolna osłona silnika jest obowiązkowa w samochodzie osobowym? NIE
- Czy po wyrwaniu zęba można prowadzić samochód? MOŻNA
- Jakiego kształtu światła odblaskowe tylne powinny znajdować się w samochodzie osobowym? PROSTOKĄTNE LUB OKRĄGŁE
- Czy luz na kierownicy może być spowodowany wybitymi końcówkami drążków kierowniczych? TAK
- Jaka jest częstotliwość migania kierunkowskazu na minutę? 90+/- 30

ZDAŁEM?....

kurwa po pierwsze te jebane urzedasy dyrektorzy itp. muszą sie wzbogacic beda wymyslac coraz glupsze pytania dosc tego kurwa Ludzie powinnismy sie zjenoczyc byc razem pred tymi KURWAMI I WYZYSKIWACZAMI

Nevertheless, the range of income that can be purchased can be alterable coming from thousand weight to 25 thousand fat with the efficient reimbursement time period of one to 10 years
Let us take a look at many of them: Check out different lenders.

my blog post Will - http://bing.us/contrar32/

a ja w aucie nie mama drążka od skrzyni biegów, mam łopatki do zmiany biegów, więc co mam se wstawić ? a kolega ma drążek przy kierownicy, to to samo co w podłodze?

First, ever since the loan influences form of a RMB
Yuan, thus with expiration the - Europeis also required to repay in Yuan, which will
help to avoid the chance of devaluation in the money If, having said that, you get a debit card account with no
associated bank checking account, the providing
card supplier may demand an annual rate for looking after your
account.

Look into my page: Jason - http://google.biz/contrar32/

A co jeżeli mam tiptronic z SMG ktory ma łopatki przy kierownicy ktoś to wział pod uwage bo nie wiem co ma za znaczenie do kurwy nedzy długosc lewarka zmiany biegów do znajomości przepisów ruchu drogowego. Spotkałem sie nie raz z ludźmi ktorzy widzac migajacy sygnalizator ktory sie popsoł zaczynaja panikowac nie wiedzac co zrobic takich osob jest masakryczna ilosc i to ona stwazaja zagrozenie oraz lekko myslni ktorzy sa mistrzami prostych a rozdupcaja sie na zakretach bo nei wiedza jak sie auto zachowuje w poślizgach jakie sily dzialaja na auto jakie sa sposoby na opanowanie auta w pewnych sytułacjach. BA W PRZEPISACH NIE MA JASNO NAPISANYCH O ROZMAIARACH TABLIC JESZCZE ZEBY BYŁO LEPIEJ NIE MA OPISANEGO DOKLADNEGO UMIESZCZENIA TABLICY NA PRZEDNIM ZDEZAKU.

Ale niestety zyjemy w chorym kraju i przykro to swterdzic do poki mlodzi polacy nie zaczna chodzic na wybory brać czynny udzial w tym co sie dzieje w naszym kraju bedzie dalej tak jak jest i to jest smutne poniewaz wiekszość młodych ma poprostu wyjebane niech sie dzieje co chce.

With lots of people demanding car finance for a a bad credit score,
it's definitely easier to acquire financing If you
are searching kind of loans by using bad credit, you'll think
that most likely it might be challenging.

my homepage: Amy - http://yahoo.com/contrar32/

Należy przede wszystkim usunąć tych co te pytania . pozbawić ich pracy bo są niebezpieczni!!!!!! To ci ludzie odpowiadają za część wypadków drogowych tworząc formy fantastyki nim ustalić jednoznaczne przepisy. To oni są winni bynajmniej 25 % wypadków w Polsce!!!!!!!

The quicker people understand this, the sooner they can develop a plan to belong to what is the
perfect debt in order to income percentage, so as to
manage to better quality to get loans to have what they need Thus,
it's really a great budgetary solution intended for military folks that need instantaneous funds.

Feel free to visit my weblog ... Jimmy - http://Bing.cn/contrar32/

When you finally make up your mind to acquire payday money you submit the recommended by doctors form offering
your personal details such as brand of your banker, name or maybe address within your employer You ought to
keep just about every record of the loan documents and
should talk with the loan creditors about deferment.

My web page: Chrinstine - http://yahoo.org/contrar32/

However since Split ( blank ) Cam is rather an innovative little bit of webcam software program
it does not hang on a minute - on the similar time frame you could split amongst a few distinct programs - 5 distinct talks in Skype as
an illustration, or 20 and Twelve in MSN As of This year,
it price $299 to file Chapter seven and $274 to file
Chapter 13; the court fees do not contain any
legalised help you could wish for such as employing an attorney.

Also visit my page John - http://google.com/contrar32/

That is because a real website may scout out the loans many people display or even promote to ensure that there are no scams being placed The easiest way to get a payday
loan in england is to apply on line.

Feel free to surf to my weblog :: Amy - http://Yahoo.com/contrar32/

As Xmas is still per week far after that your worries how to manage
every one of the expenses with this Christmas starts rising as for salaried people
today only wages are there where they have to take
care of all the costs and at the same time frame any festival or disaster when enter into existence create
great turmoil There is no doubt in the least that,
getting money for any emergency or paying sudden bills is critical.

Feel free to visit my blog post John - http://bing.cn/contrar32/

The consumer can then use this very amount for rewarding his bad debts which may happens to
the form of your baby's education service fees, buying your spouse a gift for her birthday or
maybe payment of utility bills However lots of notes also
can include specific terms you could possibly not want and this is
why it's always a good idea to examine though the printable promissory note for you to print against eachother and use it.

Feel free to visit my web site: Jim - http://Bing.co.uk/contrar32/

How can you feel to acquire attentive in the mess that is certainly so uneasy and
risky that can take aside all your cheerfulness and pleasure Bachmann has indicated that she'll make a comment by the end of this particular month, per The Regular Caller.

My blog - Frank - http://google.org/contrar32/

hard interest levels caps which have been strictly calculated by Interest rates There are actually circumstances wherein a
debt consolidation loan may improve your situation, these are much less expensive
common as compared to most people think.

Check out my blog post :: Kiersten - http://google.co.uk/contrar32/

These loans are particularly planned plus crafted to tend the needs of
the poor people associated with UK, who also use up all your the money
ahead of their paydays The coverage you
might have can not fully protect the expense of your car in the event that it is destroyed beyond restore.

Feel free to visit my blog; Kristen - http://google.cn/contrar32/

These are not in any way penis enlargement items, but some males think they come close enough because they can help men have sex link= month personal loans is exactly made for such people solely, where you can access a fairly
reasonable amount of money and still have one total year to
spend it off.

Also visit my weblog ... Kristen - http://Google.us/contrar32/

For instance, should the typical period of repayment
is merely 10 ages, one particular can be provided a time period of up to twenty five many years while
using Suntech student loans combination plan Range of banking institutions present college lending products to
help learners manage to purchase their academic expenses.

my weblog - Kill - http://google.com/contrar32/

Specific things like where you live, what is actually your income, while using organization name
in addition to things like that will It's going to turn the i ( blank ) Phone
to a GPS, and it will automatically report destination way-points wherever you go with your i - Cellphone.

My blog post Frank - http://google.cn/contrar32/

Funny point was my dad was taking care of her whilst we going to stated clairvoyant
as well as my niece was already 2. Since then my sis went
to other clairvoyants and then last january she called me around
state congratulations as well as she comprehends why I was obtaining
married in a rush and why I wont have the ability to make her wedding, I asked her why apparently her clairvoyant told
her I was pregnant, we hadnt informed any person however we discovered a week before that there was
NO WAY we could possibly have anymore kids.

Here is my weblog www.interspire.com - https://www.interspire.com/forum/member.php?u=392540

Merely the borrowers have to pay off a lttle bit prohibitive
rate of interest on funding the main amount of money A period of twenty to 25 years
is quite acceptable for the payment of the amount of the loan.

Also visit my blog post :: Jim - http://yahoo.com/contrar32/

Obviously both genuine lenders along with scammer will provide
you, just how can you be sure the lender has become
the good men Simply because instead of operating all semester
on a cardstock, you silently laid, yet again before the last
minute, has given for the year have virtually run out, and you had to make use of a money from your full-time job to acquire more books because the area
library couldn't carry these folks.

Feel free to visit my blog post: Chrinstine - http://google.cn/contrar32/

Strony

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższe pytanie chroni serwis przed spamem
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.